Paid Advertisement

Safety

2009 - 2010 Winners

1st Place Poster

Kindergarten — Jenille Morales, Pulaski Fine Arts Academy, Chicago
1st Grade — Rachael Yoo, Frank C. Whiteley Elementary School, Hoffman Estates
2nd Grade — Cheyanne Burgher, Central Park School, Midlothian
3rd Grade — Emma Soltis, Chelsea Intermediate School, Frankfort
4th Grade — Giovanny Alexis Rodriguez, Westchester Intermediate School, Westchester
5th Grade — Anna Lipkind, The Art School in Glenview, Glenview
6th Grade — Emily Bielski, McClure Junior High School, Western Springs
7th Grade — Matthew Zdun, Cardinal Joseph Bernardin School, Orlando Hills
8th Grade — Reynaldo Rodriguez, Westchester Middle School, Westchester
9th Grade — Dominique Bloink, Northhbrook
10th Grade — Savina Caniglia, Crystal Lake Central High School, Crystal Lake
11th Grade — Kelsey Graef, Crystal Lake Central High School, Crystal Lake
12th Grade —Nini Kao, Nilees North High School, Skokie

2nd Place Poster

Kindergarten — Aayush Desai, White Eagle Elementary School, Naperville
1st Grade — Michael Mlynarczyk, Norman Bridge Elementary School, Chicago
2nd Grade — Patricia Banasik, Norman Bridge Elementary School, Chicago
3rd Grade — Jorge Casas-Melchor, Richard E. Byrd Elementary School, Burbank
4th Grade — Patrick Bogusz, Norman Bridge Elementary School, Chicago
5th Grade — Michaela Mitchell, Chelsea Intermediate School, Frankfort
6th Grade — Jennifer Barrera, Currier Elementary School, West Chicago
7th Grade — Rachel Stalter, Central Park School, Midlothian
8th Grade — Emerald Dee, Central Park School, Midlothian
9th Grade — Jacob Pollack, Batavia High School, Batavia
10th Grade — Caroline Sdregas, Crystal Lake Central High School, Crystal Lake
11th Grade — Allie Boudreau, Deerfield High School, Deerfield
12th Grade — Mattea Carter, Gallery 37: ADvanced Arts Education Program, Chicago

3rd Place Poster

Kindergarten — Natalie Hernandez, Pulaski Fine Arts Academy, Chicago
1st Grade — Anna Gogola, Rosa G. Maddock Elementary School, Burbank
2nd Grade — Margarita Ruiz, Stevenson School, Lombard
3rd Grade — Linia Kiryk, Norman Bridge Elementary School, Chicago
4th Grade — Amanda Leon, Maercker Elementary School, Westmont
5th Grade — Maggie Caplice, Field Park Elementary School, Western Springs
6th Grade — Jennifer Castillo, Carlos Fuentes Charter School, Chicago
7th Grade — Keven Rezek, Trinity Lutheran School, Lombard
8th Grade — Monica Martinez, Pulaski Fine Arts Academy, Chicago
9th Grade — Emilio Tenuta, Batavia High School, Batavia
10th Grade — Cary-Grove High School, Cary
11th Grade — Cary-Grove High School, Cary
12th Grade — Oak Lawn Community High School, Oak Lawn

"People's Choice Award" Winner

Reynaldo Rodriguez, Westchester Middle School, Westchester, 8th Grade

Essay

K-4 Division — jayla Reed, Johnnie Coleman Academy, Chicago, 3rd Grade
5-8 Division — Kate Miklosz, John Laidlaw Elementary School, Western Springs, 5th Grade
9-12 Division — Katie Finlon, Cary-Grove High School, Cary, 12th Grade

Top Participating School

Grand Prarie Elementary School, Frankfort

 

Paid Advertisement